Anna Zubrzycki – Dlaczego stworzyłam Fundację Voices

Od 40 lat pracuję jako artystka. Zawsze byłam bardzo silnie związana ze społecznościami, w których ludzie muszą codziennie walczyć o przetrwanie. Moja podróż doprowadziła mnie do głębokiego zaangażowania się w praktykowanie uważności i współczucia. To na ich podstawie oraz poprzez pracę z innymi stworzyłam metodę zwaną „techniką koordynacji”.

W 2014 roku zaczęłam pracować niezależnie. Pod wpływem impulsu postanowiłam wspierać kobiety z lokalnej wrocławskiej społeczności poprzez warsztaty wokalne i śpiewu, które nadałyby siłę ich głosom i umożliwiły wyrażanie siebie. Stąd wziął się projekt „Wspólnym głosem” oraz pomysł stworzenia fundacji, która ułatwiłaby wszystkie aspekty mojej pracy i zapewniła platformę do współpracy z innymi osobami i organizacjami.

Moim marzeniem jest, by fundacja Voices pomagała wszystkim, niezależnie od okoliczności, wieść pełniejsze życie oraz żeby wspierała młodych artystów w ich poszukiwaniach i rozwoju, aby oni też mogli wyrażać swoją wizję i dzielić się nią z innymi.

Joanna Stoga

Odkąd pamiętam, tworzę opowieści. Przez lata robiłam to za pomocą obrazów. Moją wielką pasją jest fotografia, ale ostatnio coraz częściej sięgam też po słowa. Większość z tych opowieści rodzi się z głębokiej miłości do natury. Fascynuje mnie jej złożoność i piękno. Jest dla mnie inspiracją i poprzez swoją twórczość staram się otworzyć na nią innych.

Zbliżenie się do natury pozwoliło mi odkryć i zrozumieć moje miejsce w świecie. Dzięki niej stałam się bardziej uważna, współczująca i odpowiedzialna. W fundacji chciałabym dzielić się moimi doświadczeniami. Mam też nadzieję wiele nauczyć się od innych.

Więcej na mój temat można znaleźć na stronie: www.100ga.pl

Matylda Jellinek
Barbara Pendzich
Zdjęcia autorstwa Sławka Przerwy.